Mergaičių skaučių diena.03 12

Po kovo 11-osios ateina kovo 12-oji, ir tai yra mergaičių skaičių diena. O mums tai paskutinė proga pakalbėti apie Nacijų taurę šį sezoną ir tuo pačiu mūsiškių šansus kitąmet startuoti ant salietros Pjončano olimpinėje trasoje.  Kaip suprantate, kažkas ten tikrai važiuos, klausimas kiek mūsų sportininkų ir sportininkių gaus tą teisę. 

Šiai temai skirtus du straipsniukus publikavome dar viduržiemį, dabar straipsnių skaičius kieks sumažės, nes praktiškai klausimas liko vienas – ar ten pateks viena, ar dvi mūsų sportininkės (ir tuo pačiu mišri estafetė)? Įdomu tai, kad tai priklauso ir nuo vyrų starto rytoj – nes į Nacijų taurės įskaitą eina tiek supermikso, tiek mikso estafetės rezultatai. Taigi, kokia padėtis yra dabar – tai yra, kovo 11-ąją?

Vyrai – 22i…

Vyrai20170311

Kaip teisingai numatėme, šioje vietoje mūsiškiams vyrams kitų vyrų biatlono komandų nei pavyti, bet ir praleisti nepavyko. Suomijos rinktinė pirmauja šimtu taškų, ir jie tų skaičių išlaikė tuo, kad Pasaulio taurėje jiems taškus rinko net 8 sportininkai. Ir štai rytoj Oli Hiidensalo į supermiksą išeis su pikta ir keršto trokštančia  dešimčių tūkstančių heroje Kaiša Makarainen, o Tepo Seppaelae ir Tuomasui Gronmanui talkins slidinėjimo pasaulio čempionato Top10 Mari L. su Laura Toivanen.

Kitas dalykas – Lietuvą nuo besivejančios Lenkijos skiria dar daugiau – 180 taškų. Tai, kad lenkai matyt turi kelti baltą vėliavą rodo ir vienas kiek nepastebėtas signalas – Adamas Kolodžeičikas jau nebus šios rinktinės treneris. Guzikų supermikse iškovotas Europos atvirojo čempionato medalis liko vienintelių lenkų gražesniu sezono akcentui.

Japonai… teisingai prognozavome, kad Mikito Tačizakiui antroje sezono dalyje padėjo, net lenkė jį Cukasa Kobonokis (pvz. atsirinkęs į tą patį Kontiolahčio sprintą), bet to japonams neužteko. Na, o Lapšynas Pietų Korėjos pilietybę gavo aiškiai per vėlai.

… ir moterys – 22os!

NationsCupWomen20170103

Po Suomijoje vykusio sprinto įvyko tai, ko seniai laukėme – lėtai, nuosekliai, bet pastoviai lenkdamos estes, Lietuvos biatlonininkės jas Nacijų taurėje pavijo ir aplenkė. Tiesa, persvara kol kas labai trapi – 5 taškeliai, bet vis dėlto ji yra! Todė mums sezono varžybos – rytoj, o ir penktadienį sprintas Holmekolene yra svarbus – didelė intriga jas stebėti iki galo!

Estijos rinktinėje pastaraisiais metais įsivyravo tikras nestabilumas, taškus Pasaulio taurėje bandė uždirbti 8 (!) sportininkės, tačiau kažkiek pastovesnėmis galima laikyti tik Talihaerm su Lehtla, tiksliau tik Lehtlą, nes rytdienos mikse Talihaerm jau pakeista į 20 metų amžiaus snoubordininkę iš Talino Suzan Kuelm. Šiame ture gelbėtoja yra dar viena faktiškai debiutantė 21 m. studentė Meril Beilman, sprinte ji atsišaudė šaltai nulius, bet kojomis pralaimėjo ir mūsų merginoms (matyt todėl ir pastatyta į supermiksą su Rene Zakhna). Supermodelis Grete Gaim kažkur IBU dugne, jaunių laiku buvusi čempionė Tuuli Tomingas išvis dingo už horizonto…

Slovėnijos ir ne tik Frolina, bet ir Avvakumova pasistiprinusios Korėjos pavyti Lietuva neturėjo šansų. Tačiau verta pasidžiaugti tuo, kad Rumunijos rinktinė kol kas lenkiama beveik 600 taškų. Nežinau, ką jos mąsto, matyt Eva Tofalvi į savo 6-ąją olimpiadą ketina važiuoti viena. Kinijos rinktinė irgi nesugebėjo deramai grįžti į tarptautinę areną  (nors pasaulio kariniame čempionate dalyvavo pilna sudėtimi), o aš tikiu, kad drugelis Žanlin T’an’ gali vieną dieną ir iššauti. Bet tai jau kita tema.

Pastaba jau po varžybų.  Lenktyniaujant su Estija, Lietuvos  supermiksas 40 taškų pralošė, miksas 15 atlošė – estės tad po Kontiolahti pirmauja 20 taškų (22. Estija 2567; 23. Lietuva 2547), bet liko dar sprintas Osle. Kas toliau? Reikia lenkti estes… tarp 15 – 80 vietos skirtumas skaičiuojasi 1 taškas už vietą, o po 80-tos -skirtumas 2 taškai. Pvz Kontiolhačio sprinto rezultatas buvo +32 taškai Lietuvos moterų naudai, palyginti su Estija.

  • – –

Dicussing the Nation Cup score for women, and complicated ways our girls could still get the 22nd place and have 2 biathletes in Olympics 2018 in South Korea. The battle with Estonia is still on untill the sprint in Holmekollen on the final round of World Cup!

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s