Viduržiemio nakties sapnas. Moterys.

Per 2016 metus Nacijų taurėje mūsų merginos kol kas tik labai nedaug nusileidžia Estijai, tačiau priešakyje laukia daug iššūkių. Yra ir viena mane kamuojanti paslaptis – o kur dingo Kinijos rinktinė?

  1. Japonija – 1159: Fujuko Tačizaki – 543.5, Sari Furua – 328.5, Rina Suzuki – 169.5, Jurie Tanaka – 117.5;

Japonės, panašu, į priekį išsiveržė tiek, kad lietuvėms tapo nepavejamomis. Komandos lyderė aiški – tai Tačizaki, kuri jau prisirinko daug įskaitinių taškų. Startuoja ir jos jaunesnė sesuo Rina, beje turinti jau Sočio patirtį. Bet Nove Mesto į persekiojimą, o Švedijoje į taškus pakliuvo ir 26-erių Sari Furuja.

19. Bulgarija – 1028; Emilija Jordanova – 437.5, Desislava Stojanova – 358, Stefani Popova – 195, Danijela Kadeva – 37.5

Bulgarijos komanda turi dvi stiprias lyderes – 27-erių Jordanova Ostersunde buvo netoli taškų, o 24 metų Stojanova Nove Mesto, pavyzdžiui, pateko į persekiojimą. 23 metų Popova šiaip gyvena ir treniruojasi Norvegijoje, tačiau dar nieko rimto iš to neišėjo, o jos bendraamžė Kadeva čia yra silpniausia grandis ir bent šį savaitgalį startuos IBU taurėje.

  1. Slovėnija – 983: Тėja Gregorin – 480, Anja Erzen – 398, Urška Pojė – 70, Andrėja Mali – 35

Labai neįprasta matyti Slovėnijos komanda šioje vietoje, tačiau joje vyksta žiauri kartų karta, ir vis dėlto komandą tempia 24-erių Erzen (Pokljukoje buvo 37-a), o dar labiau –  jau 36-erių Tėja Gregorin. Dar vyresnė už ja Andrėja Mali Pokljukoje startavo tik tam, kad atsisveikintų su biatlonu. Prisiminkime gražų momentą – 2006 metais šios dvi merginos su savo komandos draugėmis buvo juk net ketvirtos pasaulyje.

21. Estija – 941.0: Kadri Lehtla – 391, Johana Toliharm – 334.5, Grėtė Gaim – 190.5,  Kriistel Viigipuu- 25

Estijos vieta irgi kiek stebina, juk prie kelis metus metu buvo kalbama apie “fantastišką ketvirtuką”, o dabar komandą tempia iš esmės tik Kadri (pusėtinas pasirodymas supermikse su Zakhna) su Johana (55 vieta sprinte Švedijoje).  Esčių rezervų trūkumą rodo ir tai, kad iš jų moterų niekas nestartuoja šį savaitgalį Val Martello. Kaip ne keista, nors ir dabar lenkia mūsiškes, ši rinktinė šiemet atrodo tikrai ne invincible, visai “įkandama”.

  1. Lietuva – 799: Diana Rasimovičiūtė – 299.5, Natalija Kočergina – 279.5, Natalija Paulauskaitė – 140, Gabrielė Leščinskaitė – 80

23. Pietų Korėja – 748: Ana Frolina – 381.5, Mun Dži Chi – 266.5, Ko Eun Džung – 72.5, Chvan Che Suk – 27.5

Pietų Korėjos receptas būsimai Olimpiadai pasirodė toks pats gudrus, kaip ir rusų pasaka apie Viktorą Aną – “įsigyti” labai patyrusią tik Rusijos sportininkę Aną Bulyginą. Rusvaplaukė Frolina puikiai pasirodė vasaros biatlono čempionate Estijoje, bet ant sniego stebuklų ko tais neberodo. Į pagalbą jai pajungta labiausiai patyrusi visų laikų Korėjos biatlonininkė, trijų olimpiadų dalyvė, 2010-aisiais net taškus imusi 28-erių Mun Dži Chi.

Vos 20-metė Ko ir 24-erių Chvan iš esmės yra IBU taurės autsaiderės ir padeda tik estafetės, bet aš atsisakau patikėti, kad Korėja – ypač turėdama etapą pas save namie – jau parodė visus kozirius. Šios šalies rinktinė per šventinį tarpą treniravosi itin atkakliai, dalyvavo atvirajame Austrijos čempionate, tad manau, kad kova nebaigta – mūsų merginoms Pietų Korėja lieka rimtas iššūkis.

24. Rumunija – 627: Luminita Piskoran – 222; Diana Marian Salman – 185, Eva Tofalvi – 117.5, Joana Florina Kirstea – 102.5

Rumunijos komanda irgi yra gana žemai. Ko tai man jos neatrodo taip labai silpnesnės už rumunų vyrus.  Komandos lyderės vaidmens teko imti Luminicai, tačiau kol kas daugiausia ką pavyko ištempti tai 67-a vieta sprinte Osteryje. Salman yra 23-i metai, bet jos lygis yra stabili 60 – 70 vieta IBU taurėje pernai, Kirstėjai 24-eri  ir pernai IBU ji sugebėjo užlipti į 28 vietą, tačiau… aišku, baisu, kad paskutinio “taškinio” lygio žodžio į sezono pabaigą neimtų ir nepasakytų jau šeštai olimpiadai berods besiruošianti Evka Tofalvi.

Aišku, reikia pasakyti, kad mūsiškėms pastaraisiais metais situaciją labai pagerino… Kinijos rinktinės pasitraukimas iš šviesų, o juk tai buvo rinktinė kuri vienais metais turėjo 7 (!) podiumus sezone? Negi jai ruošiamas pasirodymas, tik, pavyzdžiui Austrijoje ir Korėjoje? Pagyvensim pamatysim, o kol kas mūsų rinktinei linkime daug daug sėkmės!

2 thoughts on “Viduržiemio nakties sapnas. Moterys.

  1. Oberhofo popietė parodė, kad ir čia mes buvome teisūs. Na bet pirmiausia ir svarbiausia – reikia pasveikinti Nataliją Kočerginą su patekimu į Oberhofo persekiojimą, ir ne kažkur “ant ribos”, o su 45 numeriu. Mūsiškės lieka 22-oje vietą. Taip pat matome Estijos komandos tolesnį silpimą, o Japonijos rinktinė jau aplenkė Slovakiją, kuri į šį etapą neatsiuntė pajėgios rinktinės dalies. Tačiau didžiausias (nors ir pranašautas) nemalonus siurprizas mūsų merginoms tai Pietų Korėją atstovaujančios Frolinos net 12 vieta, ir tai dar ne viskas, nes panašu kad pilietybės dokumentus susitvarkė dar viena “korėjietė” tai Jekaterina Avvvakumova, ji gimė prieš 26 metus Vologdos apskrityje, tad yra tokia pat korėjietė, kaip ir aš, įdomu gal kokią pavardę pakeis.

    Like

  2. O ir pats gyvenimas man atsakė į klausimą, o kur gi kinės, tai Oberhofe jos jau pasirodė trasoje ir reikia pasakyti 25 Jianlin Tan’ pasirodė gerai, tai yra šaudė be klaidų ir uždarė Top20 (palyginimui, 21a liko irgi taikliai šaudžiusi Rozan Krouford). Na, o etapo herojė – savanoriškai Pichliorio kankinimams atsidavusi, ir dėl to net tautybę į švedę pakeitusi buvusi tulpių šalies atstovė Šardin Sluf, štai, galite pasigrožėti jos asmeniniu saitu 🙂 http://sloofbiathlon.com/

    Like

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s