Viduržiemio nakties sapnas. Vyrai.

Svarbiausia mūsų komandoms šiemet – vieta pasaulio Nacijų taurėje, nes nuo to priklauso sportininkų skaičius kitų metų Pjengčiango žiemos olimpiadoje. Priminsime, kad 1-20 vietas užėmę atletai siųs ne mažiau 4 sportininkų, 21 ir 22 – po du, o 23 ir žemiau tik po vieną sportininką link didžiausio kiekvienam įvykio.

Šioje publikacijoje siekiame parodyti, kiek konkrečiai taškų dabar yra iškovojusios “kaimyninės” rinktinės, kokie atletai kiek pasižymėjo, ir pabandyti paspėlioti kas laukia ateityje. Mūsiškių nuotaikas  tiksliai reziumavo trenerio interviu, bet ar verta nors kiek prarasti optimizmą? Dabar į įskaitą eis Oberhofo sprintas, bei Rupoldingo estafetė ir sprintas. Persekiojimai ir visos kitos masakros į Nacijų taurės įskaitą neina, kas gal ir gerai.

Taigi, apžvelkime, kas kiek surinko taškų iš artimiausių persekiojamųjų ir persekiotųjų.

  1. Rumunija – 1122.0: Kornelis Pučianu – 444.5, Džordže Buta – 306.5, Rėmus Fauras – 262, Mariušas Ungurianu – 109;

Rumunijos rinktinės neabejotinas lyderis yra 27-erių sulaukęs Pučianu, Ostersunde sušiurpinęs net 14 vieta individualiose lenktynėse. 23 metų Buta ten pat liko visai netoli įskaitinių taškų, t.y. 47-oje vietoje. Blogos naujienos mūsų komandai yra tos, kad prie rinktinės artėja ir gerais startais vasaros biatlone pasižymėjęs 22-metų Ungurianu, todėl kartu su patyrusiu Fauru susidaro tokia kaip ir stabili apie 70-80 vietą asmeninėse imanti net ketveriukė, ir rumunų komandą pasivyti mūsiškiams tampa gana sunku.

  1. Estija – 1040.0: Кiauris Кoivas – 328, Rene Zahkna – 324.5, Rolandas Lesingas – 196.5, Martinas Remelingas – 108.5, Johanas Toliharmas – 50, Kalevas Ermitsas – 32.5

Šiaip tai derėtų paklausti, ką išvis šioje vietoje veikia estai, nes šiaip jų vyrų estafetės tipinė vieta yra 14 ar 15, o pernai Antholce buvo net 10-a. Vis dėlto yra kaip yra, rinktinėje išsiskyrė du lyderiai tai 33 metų Koivas daugiausia deka 21-os vietos individualiose lenktynėse, bei pagaliau pilnaverčiai pas vyrus atvykęs estų biatlono žvaigždės Zakhnos 22 metų sūnus Rene, pernai Chantuose pakliuvęs jau ir į persekiojimą. Kiti estai nestabilūs, ir tuo (teoriškai) galėtų pasinaudoti mūsų rinktinė.

     20. Latvija – 1019.0: Andrejs Rastorgujevas – 497.5, Ilmaras Bricis – 258.5, Daumantas Lūsa – 160.5, Robertas Slotinšas – 102.5

Čia viskas aišku – pusė Latvijos rinktinės tai Rastorgujevas, kuris su savo ne pirmą sezoną demonstruojamu greičiu greitai paguodos gėlių buketą iškeis ir į podiumą. Tačiau kaip šlubuoja kita dalis? Bricis aiškus sveikinamas daugelio, bet greičiu mūsiškiams įkandamas. 24 metų Daumants Lūsa iš esmės gerai pasirodė (su Baiba) Osteryje supermikste, bet šios estafetės į jokią įskaitą neina, tad bičas toliau startavo IBU taurėje. Savo ruožtu jį pakeitęs 25 metų Slotinšas jokių stebuklų neparodė, tiksliau užėmė vietų ir su trimis skaičiais. Taip kad tolesnė kova su latviais, ypač estafetės lygyje lietuviams labai reali ir reikalinga.

  1. Suomija – Olis Hidensalo – 445; Tuomas Grionmanas – 302, Tėmu Huchtala – 174.5, Samis Orpana – 68.5

Suomijos rinktinė pagal pasiekimus kol kas turi du lyderius ir (bent man) yra per žemoje vietoje. Olis Hidensalu Nove Mesto ėmė įskaitinius taškus sprinte ir persekiojime, o aplamai nepamirškie kad Olis ir Tuomas kartu su Mari ir Kaiša yra naujausi pasaulio vasaros biatlono čempionai mikse.

Dabartinius komandos taškus galima paaiškinti nebent tuo, kad trečiam numeriui Huhtalai yra 22 metai ir vasarą Otepėje jis startavo dar tarp jaunių. Orpanai jau 26-eri, ir jo geriausias pasiekimas yra 62 vieta 20 km lenktynėse pernai Holmekolene. Tai primena, kad jei etapas iš Tiumenės bus perkeltas į Suomiją, Kontiolahtyje suomiams gali įsijungti visokie papildomi varikliai, ir mūsiškiams vėl bus sunku juos gaudyt.

  1. Lietuva 973.0: Karol Dombrowski – 347, Тomas Kaukėnas – 332.5, Vytautas Strolia – 258.5, Rokas Suslavičius – 35.

  2. Lenkija – 838.0: Gžegožas Guzikas – 310, Mateušas Janikas – 215, Rafalas Penaras – 207, Lukašas Ščurekas – 65, Andžėjus Nendza – Kubinecas – 41.

Lenkijos rinktinė turi ilgalaikių bėdų su sėkmių stoka, kurią neva turėjo išspręsti Tomašo Sykoros ištreniruoti jauniai, tačiau jiems dar toli gražu iki įskaitinių taškų ir panašiai. Pavyzdžiui, mano nuomone, intelektu ir susitelkimu pasižymintis buvęs jaunis Penaras vis dar labai priklausomas nuo formos. Rinktinės lyderiu įsitvirtino rinktinės lyderę savo pavarde apdovanojęs 25-erių Guzikas, beje tarpušvenčiu nugalėjęs ir Lenkijos čempionate, ir daug dar žadantis. Visgi tai įkandami priešininkai.

  1. Japonija – 676.0: Mikito Tačizakis – 394.5, Cukasa Kobonokis – 157.5, Kosukė Ozakis – 71.5, Jundži Nagajis – 52.5

Tarp japonų taip pat turime vieną lyderį, taip pat savo pavarde moterų rinktinės lyderę apdovanojusį 28-erių Tačizakį, startuojantį labai labai stabiliai apie 70 vietą. 24 metų Ozakiui ir tuo labiau 35-erių Nagajis to pademonstruoti negali, daugiau naudingi estafetėse. O štai 25-erių Kobonokis man atrodo pavojingu priešininku – juk gruodį sprinte Obertilache, kad ir IBU taurėje – bet jis ėmė 16 vietą. Daug lemia ir tai, kad šiemet vienas etapas keliauja į Korėją, į Aziją, kur įprastai kovingi japonai norės pasirodyti gerai. O samurajus – pavojingas priešinininkas.

Rytoj pratęsime apie moteris…

One thought on “Viduržiemio nakties sapnas. Vyrai.

  1. Na ką, pagal Oberhofo sprinto rezultatus reikia pasakyti, kad analizė atlikta tvarkingai. lenkas Guzikas atliko tikrą žygdarbį, ir pirmą kartą po ilgo laukimo uždirbo savo šaliai įskaitinius taškus (kurių mūsiškiai dar neturi). Stiprus ir paminėto Kobonokio pasirodymas visgi 48 vieta ir persekiojimas. Dar puikiai šaudė korėjietis Lee In Bok, na ir visiška sensacija 21 metų kroatas KREŠIMIR CRNKOVIĆ. Ilgas ir vingiuotas kelias dar laukia mūsiškių, nors jie jau pasinaudojo suomių silpnatve…

    Like

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s