Auf Schalke arba World Team Challenge

Gruodžio pabaiga – tai ne tik keli nacionaliniai čempionatai ir ne tik “Iževsko vintovkė“, bet ir didžiausias parodomasis biatlono turnyras mieste – taip vadinamas “World Team Challenge“, geriau žinomas futbolo komandos kurios stadione viskas vyksta, t.y. “Schalke” vardu. O šiaip jis vadinasi “Veltins Arena” ir yra Gelzenkirchene.

Žodis “team” čia naudojamas, nes prieš mass startą ir pagrindines lenktynes skirtingų šalių dalyviai suskirstomi poromis. Taip ir šiemet priekyje Anaii Beskon ir Žanas Gijomas Beatrixas, tada vokiečiai – Simonas Šempas ne su savo panele Prois bet su Vanesa Hinz, Franzi Hildebrand su Eriku Leseriu, čekai Gabriela Koukalova su Michalu “Boušeku” Šlesingeriu, tada rusai Aleksėjus Volkovas ir Olia Podčufarova, be abejo italai Dorotė Vyrer ir Dominykas Vindišas, dar norvegai sutuoktiniai Birkelandai, Austriją turėjusią atstovauti Lizą Hauzer pakeitusi Julija Švaiger ir Simonas Ederys, tada Ukraina – Aliona Pidrušna su Sergėjumi Semionovu, na ir pernai gerai pasirodė kanadiečiai, tai bus Megan Tendi ir paskutinė pavardė Macxas Deivisas.

“Šalkei” paprastai vokiečiai skiria daug dėmesio, pro aplinkinius kaimus ir miestus prasukamos lazerinio biatlono parodomosios varžybos. Nuo ryto vyksta ir dar vienas šou, tai mėtymosi sniego gniūžtėmis irgi “pasaulio čempionatas”. Be išmuštų dantų…

O šiaip parodomasis biatlono stadione turnyras rengiamas jau penkioliktą kartą, tad pirmą kartą čia tūkstančiai žiūrovų ir pasaulio biatlono elitas čia Herberto Fritzenbergerio bei tuometinio “Šalkės” vado Rudi Aussauerio bei seilę varvinančių televizininkų dėka čia pasirodė 2002 metų gruodžio 28-ą. Mind, žiūrovų skaičius kartais siekdavo ir 50kkk !

Ką galima pamanyti apie “Biathlon auf Schalke in Gelsenkirchen”. Mano nuomone, tai – gražios svajonės, kelio, kad biatlonas taptų ir miesto kultūros, miesto sporto dalimi – stipri pradžia. Praeis ilgi dešimtmečiai, ir tai bus pasiekta ne tik Vokietijoje. Kaip ir tai, kad kažkada “Šalkėje” startuos ir lietuvis ar lietuvė, nesvarbu už kokią komandą…

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s