Raubičiai – tolimi ir artimi…

Galime vartyti vienaip, galime vartyti kitaip – tačiau artimiausias aukščiausios, “A” klasės biatlono stadionas mums, lietuviams – net nėra 100 km nuo sostinės Vilniaus centro… taip, Raubičiuose, Baltarusijoje. Čia galima palenktyniauti ir  pabendrauti su OEB, pamatyti praeities legendas, netgi šauniai pasitreniruoti. Ir ne vien biatloną.

Vis dėlto šiandien sunku įsivaizduoti vėliavomis ir plakatais pasipuošusių fanų perpildytą traukinį Vilnius – Minskas, skubantį į Pasaulio taurės etapą. Ne tik dėl visažinio kaimynų tėvelio politikos. Vis dėlto, ir kažką  iš riboto vietovių tektų aukoti – negi Švediją, Suomiją ar Slovėniją?  Antra, kaip su orais? Tačiau IBU šiek tiek vilties Gudijos perlui palieka. Juk fristailo Pasaulio taurės etapas jau čia surengtas buvo!

Žvelgiant į praeitį, juk Raubičų istorija nuostabi. Kai IBU 1975 metais nusprendė surengti pasaulio čempionatą Sovietų Sąjungoje, čia praktiškai nebuvo nieko. Per rekordinius vienus metus nuo projektavimo pradžios (!) Mašerovo Baltarusijoje  čia iškilo 20 km trasa, dvi šaudyklos, du viešbučiai, saunos, o vėliau – ir tramplynai. Netgi gražuolė bažnyčia čia yra 🙂

Raubičų istorijos viršūne tapo 1982-ieji, kai čia dar kartą buvo surengtas pasaulio čempionatas, kuriame dominavo Ulrichas ir Kvalfossas (Šalna dar nestartavo). Vėliau kompleksas tapo toks gražus tik pastaraisiais metais… bet apie ką čia aš, juk apie visa tai yra puikus filmas (šį kartą tenka apgailestauti, kad ir be lietuviškų, ir be angliškų titrų).

Raubichi is the closest “Class A” biathlon stadium for Lithuanians, just 100 kms by train from the capital Vilnius. Will this site near Minsk, Belarus host the World Cup in 2020 or 2021? This blog showcases a little bit of Belarus biathlon history… and dont you forget the current generation in their new rosy uniforms!

Raubičiai – tolimi ir artimi…

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s